3 kwietnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy„Mistyka w życiu – św. Paweł”?” O kilku tygodni czytamy o mistyce w życiu chrześcijanina. Wielkim mistykiem Nowego Testamentu jest bez wątpienia św. Paweł. Jego niezwykle silne, przemieniające doświadczenie Chrystusa to nie tylko coś, co możemy podziwiać, lecz także szkoła duchowości dla każdego z nas.

Bestialstwo w Mariupolu” Miejscowość z zakonem Paulinów, poświęcona Maryi, czy dlatego trwa na nią najaktywniejszy atak? Odcięci od wody, prądu i gazu ludzie narażeni są na śmierć z odwodnienia, głodu i wyziębienia. Z trudem zdobytą żywność, czasem na śmietniku, przyrządzają przy ogniskach. Żywi nie nadążają z chowaniem umarłych.

„Podkarpackie misteria” O pięknie misteriów w Kalwarii Pacławskiej.

 

Gość Niedzielny” artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu, że mniej to czasem jest więcej mówi między innymi Karol Okrasa.

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Świętego Michała Archanioła, orędownika i obrońcy przed złymi duchami.  

 

Niedziela” „Nieustannie”Jak trwoga to… suplikacje”. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego?” (Łk 18, 7) – tym zdaniem Jezus kończy przypowieść o wdowie. Śpiewając suplikacje wiemy, że Jeśli pokorny grzesznik prosi, to z pewnością będzie wysłuchany, bo Bóg wysłuchuje pokornych.

 

 Jałmużna, to też świece Caritas, dochód z ich sprzedaży zasila fundusz pomocy osobom, które potrzebują naszej pomocy. 

Dla tych dla których zabrakło kart wielkanocnych – jest nowa dostawa.

Polecamy modlitewniki z rozważaniami „Drogi Krzyżowej” i „Gorzkich Żali” i Rachunkiem sumienia. 

 

Zachęcamy do zakupu ciekawych książek na upominek wielkanocny. Warto pomyśleć wcześniej, mamy większy wybór.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas