Duszpasterze

 

PROBOSZCZ – ks. dr Krzysztof Filipowicz

Parafia pochodzenia
NMP Matki Pięknej Miłości, Warszawa-Tarchomin

Data i szafarz święceń
24 maja 1997 r., bp Kazimierz Romaniuk

Imieniny
25 lipca

Stopnie i tytuły naukowe
doktor, UKSW, liturgika, 2005
licencjat, AKW, teologia pastoralna, 1998

Posługa kapłańska
proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach od 01.07.2021 r.
wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej od 01.10.2020 r.
adiunkt, Katedra Historii Liturgii Wydziału Teologicznego UKSW od 2009 roku

 

WIKARIUSZ – ks. Przemysław Połomski

Parafia pochodzenia
MB Królowej Polski, Wyszków-Rybienko Leśne

Data i szafarz święceń
22 maja 2010 r., abp Henryk Hoser SAC

Imieniny
13 kwietnia

Stopnie i tytuły naukowe
magister, AKW, teologia duchowości, 2010

Posługa kapłańska
wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach od 26.08.2021 r.
członek z wyboru Rady Kapłańskiej DW-P od 18.04.2018 r.