27 lutego 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” „Szacunek dla samego siebie” Ojciec Jacek Salij OP mówi:

Przydałaby się nam odrobina tego lęku starożytnych chrześcijan, aby w naszym zarabianiu na chleb powszedni nie było żadnego grzechu. Ileż łatwiej byłoby wtedy człowiekowi szanować samego siebie. Trzeba, abyśmy wypracowali taką przestrzeń dla uprawiania swojego zawodu, w której nie będzie się od nas żądać propagowania poglądów i postaw kłócących się z naszą wiarą. – Jak postępować, aby nasza praca, nie kłóciła się z naszą wiarą.

Ciało i duch” Nasze ciało to świątynia Ducha Świętego, duch Boży mieszka w nas i chce być tam adorowany. – mówi w wywiadzie ks. dr. Marek Szymula. – Jesteśmy obdarzeni Wolną Wolą, Boskim Duchem Świętym

Popełniając błędy, ponosimy ich konsekwencje. Dbajmy o dobro swego ciała, unikajmy ignoracji i niewiedzy, nie dokładajmy sobie cierpienia.

 

Niedziela” „Między emocjami a charyzmatem” Coraz częściej spotykamy się z osobami, które określają się jako zielonoświątkowi chrześcijanie. Nie są już katolikami, choć byli nimi do niedawna, spotykają się w małych grupach, w których – jak mówią – uzdrawiają chorych przez nałożenie rąk i modlitwę zebranych. Ich nabożeństwa w zborze diametralnie różnią się od Mszy św. Kim są zielonoświątkowcy? Czy katolicy mogą brać udział w nabożeństwie w zborze zielonoświątkowym?

 

 „Gość Niedzielny” „Bóg rzuca wyzwanie. Co ty na to?”  Pan Jezus mówi: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych” (Łk 21,34). Oznacza to, że nadmierna konsumpcja powoduje ociężałość nie tyle żołądka, ile serca, czyli sfery duchowej. Stąd biorą się uzależnienia w niemal każdej dziedzinie, a Bóg, zalecając nam post, chce nas od nich wyzwolić. 

 

„Mały Gość Niedzielny” Mięciutka ściereczka z mikrofibry, przy jej pomocy zadbamy o nasze telefony, smartfony, tablety i okulary.

 

W związku z sytuacją pandemiczną, wcześniej przystępiliśmy do akcji wielkanocnych. Już możemy zaopatrzyć się w świece Caritas, dochód z ich sprzedaży zasili fundusz pomocy osobom, które potrzebują naszej pomocy. Są już karty wielkanocne i baranki.

 

W kiosku dostępne są ciekawe książki, filmy i albumy w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas