Ogłoszenia parafialne, VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2022

  1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, przyłączamy się do modlitw w intencji pokoju na Ukrainie. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitewne czuwanie do godziny 18.00. Wierni Kościoła w Polsce proszeni są, aby modlitwa i post, do jakiej zobowiązani są w Środę Popielcową, ofiarować w intencji ofiar wojny. Dzisiaj i w Popielec w kościołach naszej Ojczyzny organizowane są zbiórki pieniężne na pomoc Ukrainie.
  2. 2 marca, Środą Popielcową rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu, okresu przygotowującego nas do obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Obecna sytuacja w szczególny sposób wzywa nas do nawrócenia, które realizują się w trzema krokami uczynnej miłości: modlitwy, postu i jałmużny Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego, gdzie oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, czyli postu jakościowego, obowiązuje nas post ilościowy, czyli jeden „posiłek do syta” i dwa skromne posiłki. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przypada we wszystkie piątki roku, o ile w te dni nie wypadają uroczystości religijne lub nie są udzielane dyspensy. Zgodnie z przepisami wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Do postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. W dni postu ścisłego, czyli w Środę Popielcową i Wielki Piątek nie przewiduje się dyspens. Katolicki ideał mówi o łączeniu postu z modlitwą i jałmużną. Zaoszczędzane w wyniku postu środki materialne w tradycji chrześcijańskiej były przeznaczane właśnie na jałmużnę.
  3. W naszej Parafii w Środę Popielcową sprawujemy Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30, podczas których następuje obrzęd posypania głów popiołem.
  4. W Wielkim Poście sprawowana będzie Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży bezpośrednio po Mszy wieczornej. Zapraszamy także na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w niedziele na godz. 17.15. Pamiętajmy także o modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o 15.00. Na czas Wielkiego Postu adoracja Najśw. Sakramentu adoracja zostanie wydłużona do godz. 17.00.
  5. Rekolekcje wielkopostne zostały przewiedziane w dniach od 01. do 03. kwietnia. O porządku liturgii i nabożeństw będziemy informować w stosownym czasie.
  6. 4 marca, w święto Kazimierza Królewicza, przypada I piątek miesiąca; spowiedź święta przed Mszą poranną, w trakcie nabożeństw i adoracji.
  7. 5 marca przypada I sobota miesiąca; o godz. 17.00 odmówimy różaniec, a po Mszy św. spotkanie Kół Różańcowych.
  8. Przypominamy o składaniu ankiet dotyczących Synodu do Ks. Przemysława do 4 marca. Po tym terminie ankietę będzie można wysłać albo indywidualnie pocztą, albo mailem. Więcej informacji na ten temat znajdziemy u Ks. Przemysława.
  9. Dziś o godz. 16.45 w świetlicy parafialnej odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z ofertą naszego parafialnego sklepiku.