27 lutego 2022r. POLECANE

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Cieszę się że dzięki pomocy naszego ceremoniarza Kamil, który będzie tworzyć dział „Kiosku” na parafialnej stronie internetowej mogę ponownie spieszyć pomocą wszystkim, którzy za pomocą lektury, książek, Pisma Świętego, Rozważań i prasy poszukują Słowa Bożego.

„Ludu mój ludu, cóżem ci uczynił” 

To już wkrótce, od Środy Popielcowej, Pan Jezus zada nam to pytanie. Zada je mnie, Tobie, każdemu z nas. Okres Wielkiego Postu, to czas na zadanie sobie trudnego pytania. W czym ja przyczyniłem się do męki i śmierci Zbawiciela. Trzeba porzucić swoje samozadowolenie, pychę zastanowić się nad każdym swym czynem i przeanalizować, czy we wszystkim postępowałem zgodnie z wolą Boga. W uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie pomoże nam: post, umartwienie, jałmużna, a przede wszystkim modlitwa. Aby tą naszą modlitwę pogłębić, tak aby wznieciła w nas wewnętrzny ogień miłości do Boga, proponujemy na ten czas książki i Pismo Święte.

Chcę aby w pogłębianiu modlitwy, pomocni nam byli, Ci, dla których Bóg był i jest WSZYSTKIM. W pierwszym tygodniu niech nam towarzyszy Ojciec Dolindo.

  Jezu, Ty się tym zajmij!

  1. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda”  

 Jest to    Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy

„Jezu, Ty się tym zajmij”        

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

 KIM JEST O. DOLINDO RUOTOLO, KAPŁAN, KTÓREMU JEZUS PODYKTOWAŁ JEDNĄ Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH CHRZEŚCIJAŃSKICH MODLITW?

Powyższa pozycja, to propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się jeszcze z Ojcem Dolindo i Jego modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij”

Tym którzy już znają Jego osobę chciałbym zaproponować książkę:

Moja misja trwa

 

 

Jezu, Ty się tym zajmij! część 2

Kontynuacja bestsellerowej książki „Jezu, Ty się tym zajmij!”

Oto co o tej książce napisał KS. PROF. ROBERT SKRZYPCZAK, Duszpasterz akademicki, Wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka bestsellerowej biografii Jezu, Ty się tym zajmij!, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego ks. Dolindo Ruotolo, kontynuuje podróż śladami niezwykłego kapłana z Neapolu. Odkrywa pozostawione przez niego dziedzictwo i proroctwa, a także ukazuje jego heroiczną drogę krzyża. Dlaczego był wyszydzany i odrzucony przez Kościół, któremu pozostał posłuszny do końca? Kto chciał go zniszczyć i czemu toczył zażartą walkę z dziełami mistyka z Neapolu? Jak o. Dolindo widział rolę kobiety w Kościele? Co mówi w przesłaniu z zaświatów i swoim duchowym testamencie?

Ta porywająca opowieść o skromnym kapłanie z Neapolu będzie dla wielu czytelników ogromnym zaskoczeniem.

 

Polecam też modlitewniki z „Drogą Krzyżową” i „Gorzkimi Żalami” oraz inne pozycje ukazujące nauczanie i mękę Pana Naszego Jezusa Chrystusa.