Ogłoszenia duszpasterskie, VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.02.2018r.

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji gościmy w naszej parafii ks. Jerzego Wilka, Kamilianina. Zapraszamy dzisiaj na modlitwę uwielbienia po mszy wieczornej. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 2. W najbliższą środę, zwaną Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte o godz. 7, 9, 16.30 (dla dzieci), 18 i 20. Podczas każdej Mszy posypanie głów popiołem.
 3. Przepisy postne:

– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku, Środę Popielcową oraz Wigilię Bożego Narodzenia;

– post ścisły, czyli ilościowy (3 posiłki w tym jeden do syta) obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
 2. W Wielkim Poście diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.Spis kościołów stacyjnych znajduje się w gablocie przed kościołem.
 3. W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego,pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w Kościele w Polsce rozpocznie się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  Podczas Tygodnia zostanie ogłoszony Narodowy Program Trzeźwości.
 4. Trwa akcja prowadzona przez MSWiA pod hasłem: Czad i ogień – obudź czujność. Krajowa Izba Kominiarzy przypomina o obowiązku przeprowadzenia okresowej kontroli oraz czyszczenia kominów: instalacji dymowej, spalinowej oraz wentylacyjnej.
 5. 27 lutego w godzinach 16-17 odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Karczewie bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. W tym tygodniu kończymy kolędę. W poniedziałek i wtorek jest możliwość wizyt dodatkowych od godz. 16. Zgłoszenia dzisiaj po mszach w zakrystii.
 7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Piotr Andrzej Wesołek, kawaler i Aneta Justyna Węglewska, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Dziękujemy dzieciom, które przyniosły szopki na konkurs bożonarodzeniowy. Szopki można już odebrać z kościoła.