Ogłoszenia duszpasterskie, I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.02.2018r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasza” i „Wierzę”. W naszym kościele nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Włodzimierz Małota ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo. Program rekolekcji jest następujący: Niedziela – nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę: 7.00 i 9.00 nauki dla dorosłych, 16.30 dla dzieci, 18.00 dla dorosłych i 20.00 dla młodzieży i wszystkich długo pracujących. Spowiedź we wtorek i środę podczas porannych Mszy Świętych oraz od 17 do 21. Szczegółowy program rekolekcji dostępny jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.
  3. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki przed kościołem na dzieło misyjne Ad Gentes oraz spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 w świetlicy.
  4. Osoby skierowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszamy po odbiór produktów żywnościowych w środę, 21 lutego od 17 do 19 oraz w sobotę, 3 marca od 10 do 12.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.