Ogłoszenia parafialne – XXV niedziela zwykła, 24.09.2023

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXV tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w środę św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w czwartek św. Wacława, męczennika; w piątek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze; w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. W związku z renowacją powierzchni zakrystii i korytarzy może być najbliższych dniach utrudnione korzystanie z pomieszczeń w piwnicy kościoła.
  3. Rozpoczęły się katechezy przedmałżeńskie; spotkania dla narzeczonych odbywają się w niedzielę o godz. 19.00 w budynku parafialnym.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Również dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. Rozpoczynamy także nowy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Adresowany jest on do młodzieży z klas ósmych i starszej; zapisy u ks. Marka.
  7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela października. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  8. Od 1 października rozpoczynają nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele sprawowane będą w następującym porządku: w środy i piątki po Mszy św. wieczornej, a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby w prowadzenie różańca w niedzielę zaangażowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania, w poniedziałek przewiduję udział Odnowy w Duchu Świętym, we wtorek dzieci, w środę Rycerzy św. Jana Pawła II, w czwartek liturgicznej służby ołtarza, w piątek neokatechumenatu, a w sobotę Kół różańcowych.
  9. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Andrzeja Żórawskiego. Wieczny odpoczynek…