24 września 2023r. – OGŁOSZENIA

Idziemy : „Internowanie prymasa” Mija 70. rocznica aresztowania kard. Stefana Wyszyńskiego, które rozpoczęło jego trzyletnie internowanie. Jeden z najtrudniejszych okresów w życiu prymasa wydał błogosławione owoce. Prymas został aresztowany w swojej rezydencji 25 września 1953 r., w dniu odpustu patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa, po płomiennym kazaniu wygłoszonym w kościele św. Anny. Po godz. 22 kilkudziesięciu ubeków weszło do rezydencji biskupiej przy ul. Miodowej.

   „W obronie Boga” Czy Bóg jest arogancki? Czy odpowiada za czystki etniczne i ludobójstwo? Czy jest opresyjny wobec kobiet, znęca się nad dziećmi i promuje niewolnictwo? Czy nawołuje do przemocy? Słowem: czy Bóg wyłaniający się z kart Starego Testamentu jest potworem? 

 

Gość Niedzielny: „Najważniejsza jest wierność
” Pisanie o księżach stało się bardzo modne. Zwłaszcza w internecie, gdzie sensacyjnym tytułem można przyciągnąć uwagę potencjalnego odbiorcy. Tyle że plotkarski dryl zawsze robi z igły widły i ostateczny kształt rzekomo prawdziwej informacji często odbiega od oryginału.

 

Mały Gość NiedzielnySpecjalny dodatek – magnes zakładka. A także: kącik humoru, dział z zagadkami oraz portrety ludzi, którzy całe życie poświęcili opiece nad dziećmi szukającymi miłości rodzicielskiej.

 

Niedziela : „Ojciec Pio, dziecko z Pietrelciny” Mały Francesco płakał całymi dniami i nocami, doprowadzając rodzinę i sąsiadów do szaleństwa…. Wiele lat później Ojciec Pio wyjaśniał, że od początku, od najwcześniejszego dzieciństwa, atakowały go złe duchy. „Kiedy mama gasiła światło, pojawiało się wokół mnie mnóstwo potworów i wtedy płakałem” – mówił.

 

Jest nowy numer kwartalnika Niedzieli –  Noszący tytuł „Bitwa o Pamięć Poprzedni numer cieszył się dużym powodzeniem.

 

Prosimy odbierać książkę „Ulmowie Sprawiedliwi i błogosławieni”

 

Są kalendarze. W związku z dużym wzrostem kosztów druku wydawnictwa rezygnują z ich druku, więc ograniczona jest ilość, chcąc mieć pewność zakupu, musimy się z zakupem pospieszyć.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas