25 września 2022r. – POLECANE

Pokój i Dobro!

W sobotę wspominaliśmy św. Ojca Pio. A dziś proponuję dwie pozycje związane z sylwetką tego kapłana.

Niepokalana Maryja w życiu ks. Dolindo,

Pio i ks. Giuseppe Tomasellego

Elena Golia

CZEGO MARYJA CHCE DLA SWOICH DZIECI? JAKA JEST TREŚĆ JEJ WSPÓŁCZESNYCH OBJAWIEŃ? I CZY ZAPOWIADANY PRZEZ NIĄ KONIEC CZASU WŁAŚNIE NADCHODZI?

Elena Golia, odwołując się do pism i teologii ks. Dolindo Ruotolo, przejmującej duchowości maryjnej o. Pio z San Giovanni Rotondo i bardzo mocnego świadectwa współczesnego im egzorcysty ks. Giuseppe Tomasellego, przybliża czytelnikom postać Maryi. Wyjaśnia kluczową rolę Matki Bożej w naszym zbawieniu oraz w walce przeciwko wrogim mocom, które niszczą nas każdego dnia. Autorka pokazuje, że „strategia maryjna”, która była stale obecna w życiu tych trzech świętych kapłanów, może napełnić nasze serca odwagą i stać się niezawodnym ratunkiem w najtrudniejszych chwilach naszego życia.

Ojciec Pio i brat Daniele – bratnie dusze

Mistyczne życie współbrata Świętego z Pietrelciny

Wielki mistyk, przyjaciel ojca Pio. Kim był brat Daniele Natale?

Matteo Bevilacqua

Ojciec Pio i brat Daniele byli niczym bliźniacy – zarówno w duszy, jak i w ciele.

– MATTEO BEVILACQUA

Matteo Bevilacqua na podstawie zapisków Silvana Scapina, bliskiego przyjaciela brata Daniele, oraz zebranych materiałów – cennych świadectw, dokumentów medycznych – zarysowuje portret niezwykłego, pełnego światła człowieka, niestrudzonego towarzysza i przyjaciela ojca Pio.

Autor przedstawia wyjątkową drogę zakonnika, który u boku ojca Pio przeżywał swoje liczne charyzmaty – bilokacje, moc wypędzania demonów oraz dar czytania w myślach i sercach i prowadzenia duchowych synów mistyka z Pietrelciny do nieba. Przede wszystkim jednak opisuje jedno z najbardziej tajemniczych przeżyć brata Daniele – doświadczenie śmierci, czyśćca i powrotu do życia, które stało się fundamentem jego późniejszej misji. Jako bliski towarzysz ojca Pio zakonnik poświęcił życie, aby wspierać świętego w odkupieńczym dziele, przez wiele lat dzieląc z nim cierpienia i radości.

Opracował   Wojciech Balas