25 września 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyKościół między PiS i PO” W ostatnim czasie, coraz częściej słyszy się opinie: Kościół powinien popierać obecny rząd, lub, Nie powinien mieszać się do polityki, czy za mocno krytykują opozycję. Dlatego dziś Piotr Zaremba stawia pytanie: Czy oczekiwanie od Kościoła w Polsce „równego dystansu” wobec różnych sił politycznych jest w obecnej sytuacji uzasadnione? I mówi: Donald Tusk, podczas wystąpienia na Campusie Polska, zapowiedział usunięcie z list Koalicji Obywatelskiej wszystkich, którzy nie zgadzają się na legalizację aborcji na życzenie. Warto spojrzeć na to jako rewolucję w polskiej polityce. PO rezygnuje z formuły ugrupowania konserwatywnego (tak się definiowała kilka lat po powstaniu), a staje się formacją kulturowej rewolucji w duchu areligijnym i antytradycyjnym. 

Dlaczego porzucają wiarę?” pyta socjolog prof. Mirosława Grabowska, i mówi „Poważne i szybkie zmiany obserwujemy w grupach nastolatków. Ci w niewielkim stopniu deklarują, że wierzą, a w jeszcze mniejszym stopniu mają już nie tyle związki, ile jakiekolwiek kontakty z Kościołem.

 

Gość Niedzielny Bezpłatny specjalny 16 stronicowy dodatek „AK – wojsko wolnej Polski” A w nim historia AK i jej walki z hitlerowcami i sowietami, a także o prześladowaniu jej członków w okresie powojennym. 

 

Mały Gość NiedzielnyPrzy niebieskiej Nauczycielce” Pierwiastki same wchodzą tu do głowy, na stołówce łatwo nauczyć się angielskich słówek, a na dachu można podglądać, jak rosną warzywa. Gdzie tak jest?

 

NiedzielaW dzisiejszym dodatku” Bóg o mnie się upomniał mówi Andrzej Moszczyński, który przez 30 lat naśmiewał się z księży i Kościoła. A także zdawało się by miał wszystko, co po ludzku potrzebne do dobrego życia. I raptem, rodzina zaczęła się rozpadać, firmie zagroziła ruina, a choć lekarze mówili, że jest całkowicie zdrowy, gnębiły go nieustalone problemy zdrowotne. Miał dość poszedł odebrać sobie życie. I spotkał przyjaciela, który przed 2 laty miał takie same problemy. I On powiedział, że znalazł drogę do ratunku, a pierwszym krokiem była spowiedź.

 

    Zachęcamy do odwiedzin w naszym sklepiku, mamy ciekawe i tanie książki, filmy i dewocjonalia.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas