Ogłoszenia parafialne, XII Niedziela Zwykła, 19.06.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 12. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela; w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. W związku z oktawą Bożego Ciała po mszach wieczornych zapraszamy na nieszpory o Najśw. Sakramencie z procesją eucharystyczną; w niedzielę o 17.30. W czwartek, na zakończenie oktawy święcimy wianki i zioła. W tym roku wypada to 23. czerwca i obchodzimy w tym dniu uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada również 17. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza, ks. bp. Romualda Kamińskiego.
  3. Chciałbym raz jeszcze podziękować za udział i piękną oprawę procesji w uroczystość Bożego Ciała. 
  4. 24. czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w związku z czym jest dyspensa od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  5. 20. czerwca w poniedziałek, po nieszporach i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość skorzystania z dłuższej adoracji i modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym.
  6. 22. czerwca po nabożeństwie odbędzie się poświęcenie róż ku czci św. Rity.
  7. Dzisiejszej niedzieli zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla studiujących za granicą.
  8. W okresie wakacyjnym, w lipcu – sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, a Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 19.00.
  9. Rozpoczęliśmy prace związane z remontem dachu, co dość znacznie obciąża budżet parafialny. Polecam tę sprawę pamięci, trosce i ofiarności parafian.