19 czerwca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyDłużnik Brata Alberta” Dokumentacja medyczna o jego uzdrowieniu, z obawy przed władzami komunistycznymi, została przekazana w tajemnicy, pod osłoną nocy. Watykan uznał cud. – mówi Albert Szułczyński, uzdrowiony za wstawiennictwem św. Brata Alberta Chmielowskiego, w rozmowie z Marią Osińską.

Kościelna polityka kadrowa” Nie mamy zastępowalności pokoleń – w ciągu roku więcej kapłanów ubywa niż przybywa. Mówi bp. Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski. Przyczyn jest kilka. Kapłani  przechodzą na emeryturę, a czasem potrzeba też wcześniejszych zmian wynikających ze względów zdrowotnych danego księdza. Jak wygląda sytuacja kadrowa w naszej diecezji, oraz o przyczynach rotacji kapłanów. 

 

Gość NiedzielnyPowrót” Bezpłatny specjalny dodatek, wydany wspólnie z IPN, w 100 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Co dziś wiemy o historii Powstań Śląskich ich przyczynach, bohaterach i wynikach jakie przyniosły.

Święty czas” Adoracja Ciała Pańskiego była praktykowana od początku, ale okazji do niej dziś dużo więcej. Kto spróbuje, ten wie dla dlaczego.

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek opowiadający o wybitnych Polkach i Polakach. Ich działalność odnosi się do różnych dziedzin.  

 

NiedzielaDziewięć pierwszych szans” Pierwsze piątki miesiąca znane są najczęściej od czasu Pierwszej Komunii św. W ten sposób uczyliśmy się m.in. systematyczności w praktykowaniu spowiedzi. Czy jednak dziś są one równie popularne jak dawniej?.

 

   Polecamy numer Extra Gościa Niedzielnego „Wielki Cud” 100 stronicowe wydanie poświęcony całkowicie Najświętszemu Sakramentowi. O cudach eucharystycznych, jakie na przestrzeniach dziejów miały miejsce. O sanktuariach, które powstały w miejscach tych cudów i łaskach otrzymanych poprzez modlitwę w tych miejscach.

     Wkrótce wakacje, pożegnamy naszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców, proponujemy, aby dobra, wartościowa książka, była dla nich pamiątką Waszych wspólnych lat.

        Są jeszcze losy z loterii książkowej, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas