Ogłoszenia parafialne, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 12.06.2022

  1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej rozpoczyna 11. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa; Msza święte w tym dniu: o godz. 7.00, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną i o 18.00; w piątek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  2. Ołtarze na trasie procesji eucharystycznej będą budowane przy ulicach: Andersa, Sikorskiego, Maczka i Lecha. Odpowiedzialnymi za zorganizowanie ołtarzy są przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych, kół różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym i służba liturgiczna. Bardzo proszę mieszkańców wymienionych ulic i chętnych do zaangażowania się w tę sprawę i okazania stosownej pomocy. Proszę wszystkich o liczny udział w procesji celem zapewnienia jej godnej liturgicznej oprawy.
  3. Uroczystość Bożego Ciała w polskiej tradycji posiada swą oktawę, podczas której organizowana jest procesja eucharystyczna. Śpiewane są również Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do wzięcia udziału w tej pięknej polskiej tradycji zwłaszcza służbę liturgiczną, bielanki, ale i wszystkich tych, którzy chcą wyrazić wdzięczność Panu Jezusowi za dar Eucharystii. Nieszpory, procesja i nabożeństwo czerwcowe będą się odbywać po Mszy świętej wieczornej. Zakończenie oktawy w przypada w czwartek i zwyczajowo w tym dniu święci się wianki. W tym roku wypada to 23. czerwca i obchodzona jest w tym dniu uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela, a 24. czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w związku z czym jest dyspensa od pokarmów mięsnych.
  4. Rozpoczynamy prace związane z remontem dachu, co dość znacznie obciąża budżet parafialny. Polecam tę sprawę pamięci, trosce i ofiarności parafian. 
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.