12 czerwca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyChrystus w Najświętszym Sakramencie” Codzienne przyjmowanie Eucharystii pozwala nam żyć w łasce uświęcającej. – mówi ks. prof. dr. hab. Marek Tatar, teolog duchowości, w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Kapłan próbuje nam też wyjaśnić: Kiedy, podczas sprawowania Eucharystii, Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina?, oraz Czyją mocą dokonuje się przeistoczenie, mocą słów wypowiedzianych przez kapłana?

Żonaci duchowni” W Kościele katolickim w Polsce rośnie liczba żonatych mężczyzn, którzy dołączają do stanu duchownego jako diakoni. – Niedawno w naszej diecezji mieliśmy takie święcenia, a wśród wyświęconych jest założyciel naszej wspólnoty „Odnowy w Duchu Swiętym. Czy stały diakonat jest odpowiedzią na spadek liczby powołań kapłańskich? Czy chodzi o coś innego?. 

 

Gość NiedzielnyTrzecia droga Edmunda” O świętości członków rodziny Karola Wojtyły, procesie beatyfikacyjnym jego rodziców oraz perspektywach wyniesienia na ołtarze jego brata mówi postulator w procesach beatyfikacyjnych Jana Pawła II oraz Karola i Emilii Wojtyłów ks. dr Sławomir Oder.

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek opowiadający o wybitnych Polkach i Polakach. Ich działalność odnosi się do różnych dziedzin.  

 

NiedzielaPieczęć życia” Broniąc swojej godności, zostały brutalnie zamordowane przez żołnierzy Armii Radzieckiej. 11 czerwca we Wrocławiu odbyła się beatyfikacja s. Marii Paschalis Jahn i dziewięciu Towarzyszek, męczenniczek ze Zgromadzenia św. Elżbiety..

 

Zapraszamy do zakupu afiszy z wizerunkiem Miłosierdzia Bożego. 

Posłużą nam do ustrojenia naszych okien i klatek schodowych w trakcie procesji Bożego Ciała.

Zaczynamy okres urlopów, wyjazdów. Warto zabrać z sobą ciekawą książkę, a gdy nie dopisze pogoda, powiesz, mądry zawsze zabezpieczony 

  Są jeszcze losy z loterii książkowej, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas