Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zamyka okres wielkanocny. Za udział w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra rozpoczyna się X tydzień okresu zwykłego. W poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła; w tym dniu będziemy też modlić się po Mszy św. wieczornej koronką do Michała Archanioła w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W następną niedzielę zaś przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy o trwających w czerwcu nabożeństwach do Serca Jezusowego: w dni powszednie po Mszy wieczornej, w niedziele o 17.30.    
  2. Nasza Parafia przeżywa radość z faktu przyjęcia dn. 04. czerwca sakramentu święceń kapłańskich przez diakona Przemysława Misiora. W imieniu Księdza Prymicjanta i Jego Rodziców zapraszamy na uroczystą Mszę św. prymicyjną dzisiaj, o godz. 12.00.
  3. Od pewnego czasu w gablocie przed kościołem znajduje się plakat o rekrutacji do Seminarium Duchownego naszej diecezji. W imieniu całej Wspólnoty seminaryjnej kierujemy słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos Chrystusowego powołania „Pójdź za Mną”. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronach internetowych seminarium oraz naszej diecezji. 
  4. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Główna Msza św. odbędzie się 16. czerwca o godz. 10.30, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w tym roku na ulicach Andersa, Sikorskiego, Maczka i Lecha. Odpowiedzialnymi za zorganizowanie ołtarzy są przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych, kół różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym i służba liturgiczna. Bardzo proszę mieszkańców wymienionych ulic i chętnych do zaangażowania się w tę sprawę i okazania stosownej pomocy.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.