5 czerwca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyAlfabet charyzmatyka” Czym jest Odnowa w Duchu Świętym? Czy praktyka nałożenia rąk, chrzest w Duchu Świętym albo charyzmaty są ograniczone tylko do wąskiej grupy w Kościele? Jak może przebiegać odrodzenia w Duchu Świętym? Na te pytania, nurtujące wielu z nas odpowiada ksiądz Przemysław Artemiuk, profesor UKSW.

Matka Kościoła” Wchodzących na plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła. To nie tylko ślad po papieżu Polaku, ale także przypomnienie roli polskich biskupów w akcentowaniu roli Matki Bożej wobec Kościoła. Był początek maja 1971 r. Na Jasnej Górze odbywała się, pod przewodnictwem kard. Stefana Wyszyńskiego, 125. Konferencja Episkopatu Polski. 4 maja owego roku został opublikowany list KEP ogłaszający święto Maryi Matki Kościoła, które ma być obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

 

Gość Niedzielny Dzisiaj kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła. Dzieje Apostolskie, to niezwykła Księga. Opisuje początki Kościoła Świętego. Warto mieć w swej kolekcji, choć tą jedną część Pisma Świętego.

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek opowiadający o wybitnych Polkach i Polakach. Ich działalność odnosi się do różnych dziedzin.  

 

NiedzielaOdnowa… od nowa” Czy grupy charyzmatyczne są naprawdę „wyższą szkołą duchowej jazdy”?. Niedziela podejmuje temat wspólnot charyzmatycznych. Zstąpienie Ducha Świętego na uczniów Jezusa zgromadzonych w Wieczerniku, choć niezwykłe, nie pozostało czymś jednorazowym i ograniczonym do określonej przestrzeni i obecnych tam osób. To wydarzenie wciąż się ponawia.

 

Zaczynamy okres urlopów, wyjazdów. Warto zabrać z sobą ciekawą książkę, a gdy nie dopisze pogoda, powiesz, mądry zawsze zabezpieczony 

  Są jeszcze losy z loterii książkowej, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas