Ogłoszenia parafialne, VII Niedziela Wielkanocy, 29.05.2022

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczyna ostatni, siódmy tydzień wielkanocny, który zmierza do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Jest to również ostatni tydzień, w którym obowiązuje katolików spowiedź i komunia wielkanocna, co przypominam wszystkim, którzy nie uczynili zadość temu przykazaniu kościelnemu. Dobiega końca miesiąc maj i od środy rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  2. Nasz parafianin, ks. dk Przemysław Misior, w dn. 04.06.2022 r. o godz. 10.00 w konkatedrze pw. M.B. Zwycięskiej w Warszawie-Kamionku z rąk ordynariusza, ks. bp. Romualda Kamińskiego przyjmie sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Uroczystą Mszę Prymicyjną będzie sprawował w naszym kościele parafialnym w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 05. czerwca o godz. 12.00. W Jego imieniu oraz własnym na obie te uroczystości zapraszam wszystkich parafian.
  3. Od pewnego czasu w gablocie przed kościołem znajduje się plakat o rekrutacji do Seminarium Duchownego naszej diecezji. W imieniu całej Wspólnoty seminaryjnej kierujemy słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos Chrystusowego powołania „Pójdź za Mną”. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronach internetowych seminarium oraz naszej diecezji.
  4. 31.05.2022 r. organizowana pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku; więcej informacji na plakacie w gablocie.
  5. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Główna Msza św. odbędzie się 16. czerwca o godz. 10.30, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy zlokalizowanych w tym roku na ulicach Andersa, Sikorskiego, Maczka i Lecha. Odpowiedzialnymi za zorganizowanie ołtarzy są przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych, kół różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym i służba liturgiczna. Bardzo proszę mieszkańców wymienionych ulic i chętnych do zaangażowania się w tę sprawę i okazania stosownej pomocy.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Różaniec i spotkanie Kół Różańcowych odbędzie się po Mszy św. wieczornej; formularz z Wigilijnej Mszy Świętej o Zesłaniu Ducha Świętego. W tym dniu nie będzie konferencji chrzcielnej.
  7. 7. W środę przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji chcemy zaproponować upominki dla najmłodszych dostępne w kiosku parafialnym, zwłaszcza pozycję Cztery pory baśni, a dla starszych Moja wiara autorstwa papieża Benedykta XVI.