Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Wielkiego Postu, 10.04.2022

  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia, który jest liturgicznym upamiętnieniem ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa oraz Jego męki, śmierci i złożenia do grobu.
  2. Jest to ostatnia niedziela Wielkiego Postu Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.15. Pod chórem zbieramy do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego. Sprzedawane są także palmy.
  3. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy o 19.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Jest to dzień ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie przenoszony jest Najświętszy Sakrament do tzw. „Ciemnicy”, czym upamiętniamy pojmanie Jezusa Chrystusa. Za śpiew Przed tak wielkim Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Adoracja po liturgii trwać będzie do godz. 23.00.
  4. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczynamy o godz. 19.00. Na jej zakończenie przenoszony jest do Grobu Pańskiego Najświętszy Sakrament, gdzie będzie adorowany do godz. 23.00. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Spotykamy się na godzinnej adoracji i modlitwie Koronką o godz. 15.00 do soboty 23 kwietnia.
  5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kościół celebruje tzw. Ciemne Jutrznie. W naszym kościele będą one odprawiane o godz. 8.00.
  6. W Wielką Sobotę Kościół trwa na adoracja przy Grobie Chrystusa. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny i rozprowadzanie wody święconej w tym dniu odbywać się będzie w godzinach 9.00-16.00.
  7. Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 20.00 rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
  8. Procesja rezurekcyjna na pamiątkę trzech Marii odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 rano. Bardzo proszę o wzięcie udziału w procesji służbę liturgiczną, bielanki, grupy parafialne z udziałem chorągwi i feretronów. 
  9. Jeszcze dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w Drodze krzyżowej po osiedlu, zwłaszcza służbie liturgicznej, panu organiście, Rycerzom Jana Pawła II, policji, niosącym krzyż i czytającym rozważania.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z ofertą naszego parafialnego sklepiku.