20 marca 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” „Wszystko zaczyna się w sercu ks. Marek Dziewiecki – krajowy duszpasterz powołań, rekolekcjonista i wykładowca, pisze: Oburza nas i boli okrucieństwo, które dzieje się na naszych oczach. Pokoju na świecie nie zapewnią nam organizacje pozarządowe. Zależy on najbardziej od tego, jak wielu ludzi żyje w przyjaźni z Bogiem, z samym sobą i ze swoimi bliskimi.

Bliżej do biskupa” O decyzji sprzed 30 laty powołującej nowych ośmiu metropolii i trzynastu diecezji, w tym naszej diecezji, o jej skutkach i historii naszej diecezji,

O Promocji nadzwyczajnych szafarzy, jaka miała miejsce 12 marca, w trakcie Mszy Świętej na której bp Romuald Kamiński udzielił 38 promocji.

 

Gość Niedzielny” Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie.

 

„Mały Gość Niedzielny” Mięciutka ściereczka z mikrofibry, przy jej pomocy zadbamy o nasze telefony, smartfony, tablety i okulary.  

 

Niedziela” „Nigdy nie zapomnę tej twarzy” O wojnie na Ukrainie i sytuacji w Zaporożu opowiada biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. Każdy dzień przynosi coś wstrząsającego. Dwa dni temu odprawiałem Mszę św. Po Mszy św., przy bramie, zobaczyłem trzęsącą się z zimna kobietę. Zaproponowałem herbatę, ale ona chciała natychmiast wyruszyć do  Mariupola. Gotowa była iść pieszo ponad 200 km, przedzierać się przez rosyjskie posterunki, by ratować swoje dziecko.

 

 

 

W sklepiku są świece Caritas, dochód z ich sprzedaży zasili fundusz pomocy osobom, które potrzebują naszej pomocy. Są już też karty wielkanocne i baranki.

Zapraszamy po modlitewniki „Gorzkich Żali” i „Drogi Krzyżowej”

 

Są już medaliki – Matki Bożej Szkaplerznej i  Cudowny Medalik.

 

W związku z obchodami 20rocznicy kanonizacji i książki związane z sylwetką Św. Ojca Pio proponujemy z obniżką ceny do 40%

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas