Ogłoszenia duszpasterskie XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 listopada 2019r.

  1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Witamy również siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, które będą zbierały ofiary przed kościołem na dom dla uzależnionych dziewcząt, który prowadzą na Mazurach. W tym tygodniu
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

I czwartek – Msza o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18,

Piątek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła a do puszek będziemy zbierali ofiary z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Po mszy o 10.30 spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych.
  2. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarz i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Natomiast 2 listopada można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpusty te można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W poniedziałek, 4 listopada zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. Nabożeństwa te będą się odbywały w pierwsze poniedziałki miesiąca. W związku z tym kancelaria w pierwsze poniedziałki będzie czynna w godzinach 19.30 – 20.00.
  4. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, który 1 listopada wszedł do polskich kin. Film opowiadam o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA.
  5. Na stronie internetowej naszej diecezji można zapoznać się z dwoma konkursami: na logo ŚDM Lizbona 2022 i Ogólnopolskim Konkursem Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.