Ogłoszenia duszpasterskie XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 października 2019r.

  1. Witamy w naszej parafii ks. Przemysława Krawca SAC, który głosi kazania na wszystkich mszach świętych zapowiadające rekolekcje dla małżeństw. Rozpoczną się one w środę, 30 października o 19.15. Zapraszamy dzisiaj na wypominki za zmarłych o 17 i różaniec o 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych, msze święte w naszym kościele jak w niedzielę, Koronka o 15, Różaniec i procesja za zmarłych o 17. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W kościele nie ma adoracji jak każdy piątek. Spowiedź podczas mszy świętych.

Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze święte o 7, 9 i 18. Po mszach o 9 i 18 procesje za zmarłych, różaniec za zmarłych o 17.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Odwiedzą nas również siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, które będą zbierały ofiary przed kościołem na dom dla uzależnionych dziewcząt, który prowadzą na Mazurach.
  2. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę 8 i 9 listopada.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarz i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Natomiast 2 listopada można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpusty te można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. W tym miesiącu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:

+Zdzisław Pijanowski, +Anna Gaj, +Józef Czarnecki, +Anna Patocka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.