Ogłoszenia duszpasterskie, I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10.03.2019r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.
  2. W środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Maciej Mroczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na dzieło misyjne Ad Gentes.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  5. Kleryk Przemysław Misior otrzymał wczoraj z rąk bp. Romualda posługę Lektoratu. Polecamy naszego alumna modlitwom parafian.
  6. 16 marca (sobota) odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie od 10 do 14. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.