Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.09.2018r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

Czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie,

Piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na nowe organy w naszym kościele. Instrument firmy „Viscount” wraz z systemem nagłośnienia już został zamontowany.
 2. W najbliższą sobotę, 15 września będzie w naszej parafii całodzienna modlitwa w intencji Ojczyzny, rodzin i powołań kapłańskich. To dzieło podjęte przez naszą diecezję. Program modlitwy: 9.00 początek adoracji i Jutrznia, 9.30-różaniec, 12-różaniec, 14.30-różaniec, 15-Koronka, 16-Nieszpory, 16.30-różaniec,17-modlitwa uwielbienia,18-zakończenie adoracji i Msza Święta. Szczegółowy program na plakacie i stronie internetowej.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego.
 4. W sobotę 15 września Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Urzędzie Miejskim w Karczewie organizuje akcję poboru krwi. Ekipa medyczna będzie czekała na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie od 10 do 14. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Organizatorzy przypominają o odpowiednim nawodnieniu organizmu, czyli wypiciu w piątek wieczorem i przed akcją łącznie co najmniej 2 litrów wody.
 5. W niedzielę, 23 września nasza parafia przy współpracy Fundacji ‘Drużyna Błażeja’ oraz miasta Otwock i Karczew organizuje piknik charytatywny na rzecz chorej dziewczynki Ani Błachnio. Zbieramy nowe zabawki na loterię fantową, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 6. Wznawiamy rozgrywki Diecezjalnej Ligii Piłkarskiej. Po ubiegłorocznych sukcesach in. 5 miejsce drużyny młodszej i 3 miejsce drużyny starszej zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą włączyć się do drużyny parafialnej. Prosimy o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 23 września o 19 w świetlicy.
 8. Nowa książka intencji mszalnych będzie dostępna od 24 września (poniedziałek).
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w 2019 roku odbędzie się 26 września (środa) o 19 w świetlicy.
 10. Prosimy o nieprzynoszenie do kościoła starych obrazków, gazet czy innych dewocjonaliów. Przypominamy, że tego typu poświęcone rzeczy lub o treści religijnej należy spalić lub zakopać w odpowiednim miejscu.
 11. Znaleziono klucze. Do odbioru w zakrystii
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.