27 marca 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” „Co znaczy “Nie zabijaj”?” Odpowiedzi na to pytanie stara się nam udzielić o. Jacek Salij OP. A odpowiedź nie jest prosta. Bo moralnym problemem, stającym przed nami w rozmyślaniu nad piątym przykazaniem jest sprawa zabijania w czasie wojny. „Nawet podczas wojny przykazanie miłości nieprzyjaciół nie ulega zawieszeniu. Podobnie jak na sali sądowej nie przestaje nas obowiązywać przykazanie miłości bliźniego. Moralność jest jedna – ta sama podczas wojny i w czasie pokoju, ta sama w życiu prywatnym i w działalności politycznej”. Mówi O J. Salij.

Mała Częstochowa” Parafia św. Wita w Karczewie słynie z unikatowych ołtarzy na Boże Ciało oraz z kultu Matki Bożej Karczewskiej. Nazywana bywa Małą Częstochową.

Na ratunek najsłabszym Ciężko chore niepełnosprawne osierocone  dzieci z Ukrainy już od pierwszych dni wojny znajdują schronienie w Polsce.

 

Gość Niedzielny” Dzisiaj polecamy szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu  Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Świętego Michała Archanioła, orędownika i obrońcy przed złym duch.  

 

Niedziela” „Niech ludzie przestaną obrażać Boga” w łączności z Ojcem Świętym, w piątek o godz. 17.00, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji pokoju w Ukrainie. W artykule o akcie poświęcenia, i pełna jego treść.

 

 Jałmużna, możemy ją podjąć zakupując świece Caritas, dochód z ich sprzedaży zasili fundusz pomocy osobom, które potrzebują naszej pomocy. 

Jest jeszcze trochę kart wielkanocnych i baranków.

Polecamy modlitewniki z rozważaniami „Drogi Krzyżowej” i „Gorzkich Żali”

 

Zachęcamy do zakupu ciekawych książek na upominek wielkanocny. Warto pomyśleć wcześniej, mamy większy wybór.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas