Ogłoszenia parafialne, XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 sierpnia 2020r.

  1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,

Czwartek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II i nabożeństwo fatimskie po mszy wieczornej,

Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

Sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, msze święte jak w niedzielę. Po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Program uroczystości diecezjalnych z tej okazji jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

  1. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę do Matki Bożej Łaskawej, która trwa do piątku włącznie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18, następnie na adorację, różaniec o 20.30 i Apel Jasnogórski o 21.00. Będzie to nasze przygotowanie do 100 rocznicy Cudu nad Wisłą. Zakończymy je całonocnym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem z 14 na 15 sierpnia. Zapraszamy również do kościołów nowennowych w naszej diecezji, których lista jest wywieszona w gablotach przed kościołem.
  2. Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski i Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Kwiek zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, które odbędą się w najbliższą sobotę 15 sierpnia o godz. 18.00 w parku miejskim w Otwocku. Rozpoczniemy Mszą Świętą polową odprawioną przez księży proboszczów z parafii otwockich. Następnie będzie odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, inauguracja tężni, fontanny oraz koncert Otwockiej Orkiestry Kameralnej w muszli koncertowej. Będzie asysta honorowa Wojska Polskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.