Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 16 czerwca 2019r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 7, 9, 10.30 i 18. Po Mszy o 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy ulicami: Grota-Roweckiego, Bema, Sikorskiego, Maczka i Lecha. Zachęcamy do przyozdobienia mieszkań symbolami eucharystycznymi. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.

Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  1. Spotkanie dla bielanek w poniedziałek o 19 w świetlicy.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o 19 w świetlicy.
  3. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie zaprasza 19 czerwca (środa) o godzinie 11.00 na specjalną prelekcję pt. „KOLONOSKOPIA JEST SUPER!”, którą wygłosi lek. med. Katarzyna Górska z Kliniki Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Na zainteresowanych Seniorów w godz. 12.00 – 16.00 czekają lekarze specjaliści oferując bezpłatne konsultacje i badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz w konkretnych wskazaniach USG wątroby.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Konrad Przemysław Klukowski, kawaler z Par. Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie i Paulina Masna, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Dariusz Marcin Fijałkowski, kawaler i Klaudia Fijałkowska, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.