NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RITY

NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RITY

W kwietniu 2016 roku udaliśmy się z pielgrzymką do Włoch. W Kościele trwał Rok Miłosierdzia. Naszym celem było dotarcie do Cascii. Miasto św. Rity. Jak się później okazało wielu z nas już wcześniej doświadczyło przedziwnej opieki tej wielkiej świętej patronki od spraw beznadziejnych. Cascia jest pięknie położona na wzgórzu. Aby dotrzeć do kościoła trzeba wjeżdżać na górę ruchomymi schodami. Była też wersja dla tych, co mieli jeszcze dużo sił w nogach – zwykłe schody. Dotarcie na szczyt wynagradzało wszystkie trudy. Najpierw piękny widok okolicy. Zielone pagórki a w oddali ośnieżony szczyt. Jak w raju… Potem weszliśmy do kościoła. Pomodliliśmy się litanią przed szklaną trumną, gdzie jest złożone nienaruszone ciało św. Rity. A potem… Przepiękny śpiew i modlitwa sióstr klauzurowych, którą słyszeliśmy zza krat. Poruszeni tymi doświadczeniami pielgrzymi kupili do naszego kościoła figurę św. Rity. Uroczyście poświęcimy ją 22 maja, w święto św. Rity. Odtąd każdego 22-go drugiego dnia miesiąca będziemy się modlili w naszym kościele za przyczyną tej Świętej.

Tak się zaczął kult św. Rity w naszej parafii. I trwa do dzisiaj.

Zapraszamy 22 dnia każdego miesiąca na Mszę Świętą o 18.00. Po mszy jest odprawiane Nabożeństwo do św. Rity. Przynosimy ze sobą róże, które kapłan poświęci.