Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12.05.2024r.

 

  1. Wniebowstąpienie Pańskie rozpoczyna ostatni tydzień Wielkanocy. We wtorek przypada święto św. Macieja, Apostoła; w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Ducha Świętego, która odbywa się do soboty włącznie po nabożeństwie majowym. W sobotę przed Niedzielą Zesłania po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na modlitewne czuwanie, po którym o godz. 20.00 zostanie odprawiona Wigilijna Msza święta z uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  3. Od 11 maja w naszej diecezji peregrynują relikwie rodziny Ulmów. Czuwanie przy relikwiach dekanatu Otwock-Kresy odbędzie się w nocy z 13 na 14 maja w parafii M.B. Królowej Polski na Kresach. Naszej parafii przypadło nocne czuwanie 14 maja o godz. 2.30 – 3.30.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta rocznicowa dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
  5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczana jest na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji.
  6. Przypominamy, że to ostatni tydzień, aby uczynić zadość przykazaniom kościelnym: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym przystąpić do Komunii św.