Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocy, 5.05.2024r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VI tydzień okresu wielkanocnego; przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek święto apostołów Filipa i Jakuba; w środę św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W najbliższą niedzielę obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawowane są po mszach świętych wieczornych.
  4. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę o uwolnienie i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  5. W najbliższą niedzielę 12 maja o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. Próby związane z przygotowaniem do tej uroczystości odbędą się 6, 7 i 8 maja o godz. 19.00; spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 17.00.
  6. Od 11 maja w naszej diecezji peregrynują relikwie rodziny Ulmów. Czuwanie przy relikwiach dekanatu Otwock-Kresy odbędzie się w nocy z 13 na 14 maja w parafii M.B. Królowej Polski na Kresach. Naszej parafii przypadło nocne czuwanie 14 maja o godz. 2.30 – 3.30. Bardzo proszę chętnych o zapisy w zakrystii.