Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego, 07.04.2024r.

 

  1. Oktawa Wielkanocna w dzisiejszej niedzieli osiąga swą pełnię. Dla nas posiada ona także wymiar odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego organizację. Dziękuję przede wszystkim przedstawicielom grup parafialnych za pomoc w organizacji stanowisk, upieczenie ciast, opiekę nad najmłodszymi. Dziękuję byłemu proboszczowi, ks. Dariuszowi Bali za przewodniczenie podczas Mszy św. i wygłoszenie kazania odpustowego, wszystkim tu obecnym, w tym księżom z dekanatu, za obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję młodzieży z Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy po Mszy będą jeszcze przed kościołem dokonywać musztry paradnej. Dziękuję KSM-owi za poprowadzenie Godziny Miłosierdzia. Przypomnę, że za odmówienie dzisiaj w kaplicy lub kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego uzyskuje się odpust zupełny. Odpust ten mogą uzyskać wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie. Po Koronce odbędzie się przedstawienie Medytacja o Bożym Miłosierdziu w wykonaniu aktorów Teatru Grot.
  2. Dzisiaj pod kościołem odbywa się zbiórka do puszek; kwestują członkowie męskiego koła różańcowego na zakup figury św. Józefa.
  3. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy o godz. 18.00 nastąpi akt oddania się Jezusowi przez Maryję wszystkich uczestników 33-dniowych rekolekcji zawierzenia.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii w kościele.
  5. Także w przyszłą niedzielę 14 kwietnia organizowany jest w Warszawie ogólnopolski Narodowy Marsz Życia. Po Mszy o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana, a następnie o 12.30 Marsz wyruszy w kierunku Placu Zamkowego a następnie na Plac Trzech Krzyży.
  6. Zapraszamy do kiosku po prasę katolicką. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Za chwilę wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Miłosierdzia Bożego i procesja odpustowa.