Ogłoszenia parafialne – Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024r.

  1. Dzisiejszą procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział. Życzę, aby gościł On wśród nas nie tylko w czasie Świąt, ale pomagał nam na co dzień stawać się ludźmi paschalnymi, którzy przechodzą od grzechu do życia w łasce.
  2. Bardzo pragnę podziękować wszystkim za udział w obchodach Świętego Triduum Paschalnego, szczególnie ks. wikariuszowi Markowi Długoszewskiemu i ks. Krzysztofowi Krajewskiemu za wszelką posługę dokonaną w tym czasie. Dziękuję służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, panu organiście za oprawę muzyczną, bielankom, wszystkim przedstawicielom wspólnot parafialnych: z Kół Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Wspólnot Neokatechumenalnych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Rycerzom św. Jana Pawła II młodzieży z Zespołu Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Szczególne podziękowania składam paniom za wykonanie dekoracji kwiatowych i wszystkim utrzymującym porządek w kościele i wokół. Szczególne podziękowania składam panu kościelnemu, Jackowi Filipowiczowi, który brał udział niemal w każdej z tych prac.
  3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Oktawę Wielkanocną; jutro porządek niedzielny; w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Nowenną do Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się do Odpustu parafialnego w II Niedzielę Wielkanocy. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 12.00; wtorek, środa i czwartek i sobota w Oktawie Wielkanocnej po Mszy św. o godz. 18.00; piątek o godz. 15.00. Summa odpustowa w Niedzielę Miłosierdzia sprawowana będzie o godz. 12.00. Już teraz zapraszam i proszę o liczne i aktywne uczestnictwo zwłaszcza w procesji odpustowej. W tym dniu zapraszamy także na 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego; po niej odbędzie się w kościele przedstawienie o Miłosierdziu Bożym w wykonaniu aktorów teatru Grot.
  5. Zapraszamy do kiosku po prasę katolicką, świece Caritasu na stół wielkanocny i raz jeszcze życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.