Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024r.

 

  1. Rozpoczął się V tydzień Wielkiego Postu. W tym tygodniu, we wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i procesja z palmami odbędzie się jak w zeszłym roku o godz. 11.45 na ul. Danuty na wysokości sklepu „Stokrotka”; poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Palmy można nabywać od dzisiejszej niedzieli i za tydzień w kruchcie kościoła.
  2. Pod kościołem zbieramy do puszek ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się w świetlicy spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  4. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne w ramach trzydziestotrzydniowych rekolekcji zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję.
  5. W sobotę przed Niedzielą Palmową 23 marca chcielibyśmy udać się z przedświąteczną posługą do chorych; bardzo proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii.
  6. Skauci Europy zapraszają 23 marca na wspólną pielgrzymkę do Loretto dzieci jak i rodziców, dla których będą przygotowane konferencje o skautingu; więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  7. Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do duchowej łączności w Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełukszi, która trwać będzie do 24 marca. Odmawiana będzie ona na Jasnej Górze o godz. 21.20. Jako parafia włączymy się w to dzieło przez odmówienie nowenny po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.