Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024r.

1. Rozpoczął się IV tydzień Wielkiego Postu. Niedziela Laetare przypomina nam, że upłynęła już połowa Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach Gorzkich żali – w niedzielę o 17.15 i Drodze krzyżowej: w piątki o 17.15 dla dzieci i po Mszy świętej wieczornej. Tym bardziej pamiętajmy o przystąpieniu do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi.

2. Dobiegają końca wielkopostne rekolekcje parafialne. Bardzo dziękuję ks. Przemysławowi Misiorowi za podjęcie tego dzieła. Skoro, jak sam przyznał, było to jego pierwsze doświadczenie w tym względzie, tym bardziej gratulujemy udanego debiutu i żywimy uzasadnioną, graniczącą niemal z pewnością nadzieję na owocny wzrost w posłudze słowa Bożego.

3. W tym tygodniu w środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka; pamiętajmy w tym dniu zwłaszcza o Ojcu świętym w naszych modlitwach.

4. Również w środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się adoracja w ramach trzydziestotrzydniowych rekolekcji zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się w świetlicy spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia palm wielkanocnych.

7. Jest możliwość wzięcia udziału w ekstremalnej Drodze Krzyżowej: 40-kilometrowej wędrówce w nocy, samotności i w milczeniu. Ochotnicy wyruszają w piątek 15 marca z naszej parafii po Mszy świętej wieczornej lub o godz. 20.00 z parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl; więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.

8. W sobotę przed Niedzielą Palmową 23 marca chcielibyśmy udać się z przedświąteczną posługą do chorych; bardzo proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii.