Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela zwykła, 11.02.2024 r.

  1. Dzisiaj przypada VI niedziela zwykła. Jednocześnie jest to Światowy Dzień Chorego. Pod kościołem zbieramy do puszek na rzecz chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post jest czasem chrześcijańskiej pokuty. Jego pierwsza część przypomina nam o znaczeniu chrztu w naszym życiu, druga zaś koncentruje się na męce Chrystusa Pana. W Środę Popielcową sprawujemy Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30, podczas których następuje obrzęd posypania głów popiołem. Jest to dzień postu ścisłego, gdzie oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, czyli postu jakościowego, obowiązuje nas post ilościowy, czyli jeden „posiłek do syta” i dwa skromne posiłki. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przypada we wszystkie piątki roku, o ile w te dni nie wypadają uroczystości religijne lub nie są udzielane dyspensy. 
  3. W piątki sprawowana jest nabożeństwo Drogi krzyżowej o 17.15 z udziałem dzieci i po Mszy świętej wieczornej.
  4. Nabożeństwo Gorzkich żali sprawowane będzie w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  5. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię sprawowaną przez wspólnoty neokatechumenalne w kaplicy o godz. 6.00.
  6. W przyszłą niedzielę 18.02. po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. Dziękuję P. Annie i Pawłowi Gronkom za zorganizowanie balu karnawałowego dla dzieci, jak i samym uczestnikom.
  8. Porządek wizyt duszpasterskich: poniedziałek 12.02. ul. Ługi 51, 51A i 51B; we wtorek 13.02. ul. Ługi 53, 55, 57 i 59. Kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00. 12 i 13 lutego Msze wieczorne będą sprawowane o godz. 17.00, a od Środy Popielcowej Msze wieczorne będą już od o godz. 18.00. Wszystkim, u których wizyta duszpasterska nie mogła z jakichś powodów odbyć się w ustalonym terminie, proszę o podanie zgłoszeń do zakrystii. Możliwość złożenia takiej wizyty przewidujemy w czwartek 15.02. po Mszy świętej wieczornej lub w sobotę 17.02. od godz. 10.00.