Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023r.

  1. Przypadająca dzisiaj IV niedziela Adwentu jest jednocześnie ostatnim dniem tego okresu. Dziękuję wszystkim za udział w liturgii adwentowej, zwłaszcza w roratach.
  2. Dzisiaj nie będzie sprawowana Msza święta o godz. 18.00. Pasterkę rozpoczniemy o godz. 22.00. Na pół godziny przed Mszą świętą zapraszam na śpiewanie kolęd. Taca przeznaczana jest na Fundusz Obrony Życia.
  3. W dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. W tzw. drugi dzień Świąt, czyli we wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę. W tym dniu taca przeznaczana jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  4. Oktawa Bożego Narodzenia trwa do 1 stycznia, kiedy to przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W środę przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek świętych Młodzianków, męczenników. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi piątkowego postu. 31 grudnia przypada niedziela Świętej Rodziny, podczas której będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie. Msza święta o godz. 18.00 będzie sprawowana jako dziękczynna za rok 2023.
  5. W dowód uznania za wniesiony wkład w rozwój materialny i duchowy Diecezji ks. bp ordynariusz Romuald Kamiński odznaczył naszego Księdza Proboszcza przywilejem noszenia rokiety i mantoletu.
  6. Po Świętach Bożego Narodzenia chcielibyśmy udać się z kolędą w czwartek 28.12. na ul. Andersa 6, 8, 10 i 12; w piątek 29.12. na ul. Andersa 4 i Grota-Roweckiego 1 od godz. 17.00.
  7. W związku z kolędą informujemy, że w styczniu wieczorne Msze święte od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 17.00.
  8. Już dzisiaj pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju kościoła: Rycerzom Jana Pawła II za sprawienie choinek i szopki, pani Annie Kołodziej za dekoracje bożonarodzeniowe, Służbie Ołtarza i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, a także panu kościelnemu i ks. Wikariuszowi za uczestnictwo, pomoc i nadzór we wszystkich pracach związanych z osiągnięciem końcowego efektu. Bardzo dziękuję za rozprowadzenie opłatków, świec i siana na stół wigilijny.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionych, spokojnych i radosnych Świąt Narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa.