Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu, 17.12.2023r.


  1. Trzecia niedziela Adwentu jest niedzielą radości – Gaudete, z powodu bliskości nadchodzącego Pana. Liturgia dni od 17 do 24 grudnia przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Został właściwie ostatni już tydzień Adwentu. Przypominam i zapraszam wszystkich w dni powszednie na raoraty o godz. 6.30, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w nich w tym roku.
  2. Dobiegają końca nasze rekolekcje adwentowe. W imieniu swoim i wszystkich parafian bardzo dziękuję ks. Wojciechowi Helakowi za wygłoszenie rekolekcji.
  3. W sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozprowadza pierniczki i karty świąteczne; dochód przeznaczony jest na wsparcie stowarzyszenia. Natomiast ministranci rozprowadzają siano na stół wigilijny. Do skarbonek znajdujących się pod chórem można składać ofiary na paczki świąteczne dla ubogich.
  4. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku w IV niedzielę Adwentu. Sądzę, że warto w tym dniu zachować tradycyjny post. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00, natomiast Pasterka sprawowana będzie o godz. 22.00.
  5. Po Świętach Bożego Narodzenia chcielibyśmy udać się z kolędą w czwartek 28.12. na ul. Andersa 6, 8, 10 i 12; w piątek 29.12. na ul. Andersa 4 i Grota-Roweckiego 1 od godz. 17.00.