Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu, 3.12.2023r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach świętych o NMP w Adwencie, czyli roratach na godz. 6.30. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na jutrznię do kaplicy na godz. 5.30. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 14 grudnia Mszą świętą o godz. 18.00 i trwać będą do 17 grudnia, czyli do trzeciej niedzieli Adwentu włącznie. Wygłosi je ks. Wojciech Helak, proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła w Mrzeżynie, dziekan trzebiatowski. Plan rekolekcji zostanie podany później.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie i krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  4. W najbliższy piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie odprawia się rorat, a poranna Msza święta odbędzie się o godz. 7.00. Dodatkowa Msza święta będzie sprawowana o 12.00 w tzw. godzinę łaski. Po Mszy świętej zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zapraszamy na sztukę teatralną zatytułowaną I co teraz?, w wykonaniu alumnów Seminarium Duchownego naszej diecezji. Wyjazd autokarem spod kościoła dzisiaj o godz. 13.45; jest jeszcze trochę wolnych miejsc.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Do skarbonek znajdujących się pod chórem można składać ofiary na paczki świąteczne dla ubogich.
  7. W sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny.
  8. W tym roku chcielibyśmy zacząć kolędę wcześniej, w Adwencie. I tak, z wizytą duszpasterską udamy się w następującym porządku: poniedziałek 4.12. ul. Bema 2 (1 ksiądz); wtorek 5.12. ul. Bema 6 (1 ksiądz); środa 6.12. ul. Bema 4 (1 ksiądz; drugi ksiądz od 19.30); czwartek 7.12. ul. Andersa 3 i 5 (2 księży); sobota 9.12. ul. Lecha 7a (2 księży); poniedziałek 11.12. ul. Andersa 1 (1 ksiądz); wtorek 12.12. ul. Andersa 7 (1 ksiądz); środa 13.12. ul. Andersa 2 (1 ksiądz). Wizyty rozpoczynamy od godz. 17.00, a w sobotę od godz. 10.00.