Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023r.

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która jest jednocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Rozpoczyna ona XXXIV tydzień zwykły. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. Za odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa i akt oddania się temuż Sercu można uzyskać odpust zupełny. Z liturgicznych obchodów tego tygodnia w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii. Następne takie spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę, również po Mszy św. o godz. 10.30 w świetlicy parafialnej.
  3. Podobnie jak w zeszłym roku w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze organizowane jest w dniach 2-3 grudnia modlitewne czuwanie różańcowe w intencji mieszkańców Otwocka, jego władz i spraw. Czuwanie polegać będzie na całonocnym odmawianiu różańca przed Najświętszym Sakramentem. Naszej Parafii przypadło odmawianie tajemnic bolesnych i chwalebnych o godz. 22.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
  4. Zapraszamy na sztukę teatralną zatytułowaną I co teraz?, w wykonaniu alumnów Seminarium Duchownego naszej diecezji. Wyjazd autokarem spod kościoła 3 grudnia o godz. 13.45. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Koła różańcowe zapraszamy w sobotę 2 grudnia na różaniec i adorację Najśw. Sakramentu na godz. 17.00.
  6. Przyszła niedziela, 3 grudnia, jest I niedzielą Adwentu; po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i krótka adoracja. Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
  7. W tym roku chcielibyśmy zacząć kolędę wcześniej, w Adwencie. I tak, z wizytą duszpasterską udamy się w następującym porządku: poniedziałek 4.12. ul. Bema 2 (1 ksiądz); wtorek 5.12. ul. Bema 6 (1 ksiądz); środa 6.12. ul. Bema 4 (1 ksiądz; drugi ksiądz od 19.30); czwartek 7.12. ul. Andersa 3 i 5 (2 księży); sobota 9.12. ul. Lecha 7a (2 księży); poniedziałek 11.12. ul. Andersa 1 (1 ksiądz); wtorek 12.12. ul. Andersa 7 (1 ksiądz); środa 13.12. ul. Andersa 2 (1 ksiądz). Wizyty rozpoczynamy od godz. 17.00, a w sobotę od godz. 10.00.