Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXXIII tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  2. Dzisiaj, po Mszy świętej wieczornej, odbędzie się w kaplicy spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  3. W najbliższy poniedziałek 20 listopada zapraszamy na przedstawienie zatytułowane Medytacje o miłosierdziu Bożym w wykonaniu aktorów teatru Grot, które odbędzie się w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej.
  4. W środę, po Mszy świętej wieczornej, odbędzie się poświęcenie róż ku czci św. Rity.
  5. 25 listopada organizowany jest Diecezjalny Zlot Młodzieży, który odbędzie się na Arenie w Legionowie. Program obejmuje świadectwa, koncerty, liturgię słowa; koszt udziału od osoby 10 zł; zapisy u ks. Marka.
  6. Trwa akcja „Polak z sercem”, której celem jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie. Zbieramy artykuły higieniczne i szkolne.
  7. Podobnie jak w zeszłym roku w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze organizowane jest w dniach 2-3 grudnia modlitewne czuwanie różańcowe w intencji mieszkańców Otwocka, jego władz i spraw. Czuwanie polegać będzie na całonocnym odmawianiu różańca przed Najświętszym Sakramentem. Naszej Parafii przypadło odmawianie tajemnic bolesnych i chwalebnych o godz. 22.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w świetlicy parafialnej po Mszy św. o godz. 10.30.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności śp. Marię Zajączkowską. W jej intencji módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…