Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela zwykła, 12.11.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXXII tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana, pierwszych męczenników Polski; w czwartek NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
  2. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności Kościołem prześladowanym. Taca w przyszłym tygodniu przeznaczana będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy poniedziałek na adorację i modlitwę wstawienniczą po Mszy świętej wieczornej. W poniedziałek 20 listopada zapraszamy na przedstawienie zatytułowane Medytacje o miłosierdziu Bożym w wykonaniu aktorów teatru Grot, które odbędzie się w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej.
  4. W najbliższą niedzielę, 19 listopada, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w kaplicy o godz. 19.00.
  5. Burmistrz Karczewa zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z Ogólnopolskim Dniem Seniora; więcej informacji w gablocie.
  6. 25 listopada organizowany jest Diecezjalny Zlot Młodzieży, który odbędzie się na Arenie w Legionowie. Program obejmuje świadectwa, koncerty, liturgię słowa; koszt udziału od osoby 10 zł; zapisy u ks. Marka.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się akcja „Polak z sercem”, której celem jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie. Będziemy zbierać artykuły higieniczne i szkolne.