Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła, 29.10.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXX tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia i obchody: w środę uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; w sobotę św. Karola Boromeusza, biskupa.
  2. Uroczystość Wszystkich Świętych jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. W naszym kościele sprawowane one będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00, po której odbywa się procesja za zmarłych wewnątrz kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada, Msze święte sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. Możemy zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki roczne odczytywane będą podczas piątkowej Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego. Wypominki jednorazowe będą odczytane podczas procesji za zmarłych 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 12.00. W Dniu Zadusznym, czyli 2 listopada, po Mszy świętej wieczornej, w intencji wszystkich wiernych zmarłych będzie odmawiany różaniec. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec.
  7. W sobotę 4 listopada zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w świetlicy parafialnej o godz. 15.00. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę, 5 listopada o godz. 19.00 odbędzie się w kaplicy spotkanie młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  9. W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Janinę Cytryniak, Jana Henryka Wróbla, Tadeusza Andrzejczuka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…