Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela zwykła, 22.10.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXIX tydzień okresu zwykłego, który w Kościele powszechnym poświęcony jest tematyce misyjnej. Z obchodów liturgicznych w sobotę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. W minioną sobotę ks. bp ordynariusz, Romuald Kamiński udzielił sakramentu bierzmowania 34 kandydatom.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc związaną z przygotowaniem do tego wydarzenia: za sprzątanie, zwłaszcza w odnowionej zakrystii i zapleczu kościoła, uporządkowanie terenu wokół. Dziękuję Kołom Żywego Różańca za ufundowanie nowych dywanów w prezbiterium.
  4. W związku ze zbliżającym się listopadem przypominamy, że możemy zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki roczne odczytywane będą podczas piątkowej Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego. Wypominki jednorazowe będą odczytane podczas procesji za zmarłych 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 12.00. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W Dniu zadusznym, czyli 2 listopada, po Mszy świętej wieczornej, w intencji wszystkich wiernych zmarłych będzie odmawiany różaniec. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w świetlicy parafialnej.
  6. W sobotę 4 listopada zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w świetlicy parafialnej o godz. 15.00. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
  7. W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Jerzego Cherubina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…