Ogłoszenia parafialne – XXVIII niedziela zwykła, 15.10.2023

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXVIII tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę św. Łukasza, ewangelisty; w piątek św. Jana Kantego, prezbitera.
  2. Dzisiaj przypada 23. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
  3. Jednocześnie obchodzimy dzisiaj wraz z całym Kościołem w Polsce 23. Dzień Papieski pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.
  4. W minioną sobotę, nasz ministrant, Maciej Kuran, otrzymał w Katedrze warszawsko – praskiej promocję lektorską. Gratulujemy i życzymy wielu łask w posłudze liturgii słowa Bożego.
  5. W najbliższy poniedziałek, 16 października, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy świętej wieczornej. Będzie także możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  6. W sobotę 21 października ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko – Praskiej, udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 22 października, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w świetlicy parafialnej.
  8. W związku ze zbliżającym się listopadem przypominamy, że możemy zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki roczne odczytywane będą podczas piątkowej Mszy świętej do Miłosierdzia Bożego. Wypominki jednorazowe będą odczytane podczas procesji za zmarłych 01. listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 12.00.
  9. W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Mariannę Stankiewicz, Emilię Krzyżanowską i Wiktora Gdowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…