Ogłoszenia parafialne – XXVI niedziela zwykła, 01.10.2023


XXVI tydzień okresu zwykłego 01.-07.10.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXVI tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek świętych aniołów stróżów; we wtorek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę NMP Różańcowej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
 4. Od 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele sprawowane będą w następującym porządku: w środy i piątki po Mszy św. wieczornej, a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby w prowadzenie różańca w niedzielę zaangażowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania, w poniedziałek przewiduję udział Odnowy w Duchu Świętym, we wtorek dzieci, w środę Rycerzy św. Jana Pawła II, w czwartek liturgicznej służby ołtarza, w piątek neokatechumenatu, a w sobotę Kół różańcowych.
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca; nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 17.00 procesyjnie wokół kościoła, na które zapraszam wszystkie grupy parafialne, dzieci, młodzież z racji wspomnienia NMP Różańcowej.
 6. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w świetlicy parafialnej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do KSM-u należeć.
 7. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się we wtorki po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do służenia Bogu wszystkich chętnych chłopców.
 8. W piątek 6 października o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, która wkrótce przystąpi do sakramentu bierzmowania. Rozpoczynamy także nowy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Adresowany jest on do młodzieży z klas ósmych i starszej; zapisy u ks. Marka.
 9. Dzisiejsza taca w naszej Diecezji przeznaczana jest na Dom Siostry Faustyny. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na spłatę prac związanych z renowacją zakrystii i pomieszczeń zaplecza kościoła. W przyszłą niedzielę odbywa się również zbiórka do puszek na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
 10. Jutro, z racji pierwszego poniedziałku, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nowenna do św. Michała Archanioła.
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Andrakę. Wieczny odpoczynek…