1 października 2023r. – OGŁOSZENIA

Idziemy: „Aniołowie są przy nas” Aniołowie są czasem traktowani jak postacie z bajek. A kim są naprawdę? Tradycja wiary w aniołów sięga czasów Starego Testamentu. Biblia opisuje ich jako istoty stworzone przez Boga, duchowe, inteligentne i osobowe. Pojawiają się także w historii świata jako zwiastuni Bożych poleceń. Ewangelie podtrzymują tę wiarę i aniołowie pojawiają się przy narodzeniu Jezusa, przy Jego zmartwychwstaniu, a następnie towarzyszą apostołom w dziele ewangelizacji.

   „Święty nie tylko od ekologii” Zachwyt nad kwiatkami i troska o najmniejsze zwierzątka – to często spotykany wizerunek św. Franciszka. Tymczasem nie był on ckliwym, ale wymagającym od siebie, walczącym ze słabościami i pokusami zakonnikiem.

 

Gość Niedzielny: „Jaką rolę w życiu Jezusa odgrywają aniołowie?
” Aby zrozumieć rolę aniołów w życiu Jezusa, konieczne jest odwołanie się do Starego Testamentu. Gdy autorzy ksiąg starotestamentalnych wspominają o obecności aniołów, najczęściej nazywają ich posłańcami.

     Jest jedna jedyna, do której wszyscy zwracają się jednym imieniem, tak samo zwracał się do niej Jezus. „Matka Apostołów” 100 stronicowy dodatek, który powie nam wszystko o Maryi, jej cudach i sanktuariach. Nauczy nas pieśni, modlitw i hymnów do niej.

 

Mały Gość NiedzielnySpecjalny dodatek – Naklejka uczestnika Ogólnopolskiej Pierwszej soboty miesiąca.

 

Niedziela : „Miecz Archanioła” Siedem sanktuariów w sześciu krajach, których położenie wyznacza niemal idealną linię prostą. Przypadek czy znak z nieba? Czy istotnie, jak mówi pobożna legenda, linia ta jest śladem po mieczu św. Michała Archanioła?

    Jest nowy numer kwartalnika Niedzieli –  Noszący tytuł „Bitwa o Pamięć Poprzedni numer cieszył się dużym powodzeniem.

 

Są kalendarze. W związku z dużym wzrostem kosztów druku wydawnictwa rezygnują z ich druku, więc ograniczona jest ilość, chcąc mieć pewność zakupu, musimy się z zakupem pospieszyć.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas