Ogłoszenia parafialne – XXIV niedziela zwykła, 17.09.2023

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXIV tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski; w środę świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang, męczenników koreańskich; w czwartek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotę św. Pio, prezbitera.
 2. W związku z renowacją powierzchni zakrystii i korytarzy może być najbliższych dniach utrudnione korzystanie z pomieszczeń w piwnicy kościoła.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy katechizację przedmałżeńską; spotkanie dla narzeczonych odbędzie się o godz. 19.00 w budynku parafialnym. Można też skorzystać z kursu przedmałżeńskiego, który odbywa się w Parafii M.B. Częstochowskiej w Józefowie, od wtorku 19 września o godzinie 19.30.
 4. W niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Również w niedzielę 24 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w świetlicy parafialnej.
 6. Rozpoczynamy także nowy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Adresowany jest on do młodzieży z klas ósmych i starszej; zapisy u ks. Marka.
 7. Przypominamy, że dzisiaj w Parku Miejskim w Otwocku o 16.00 odbędzie się wydarzenie plenerowe Ulmowie w Otwocku.
 8. Burmistrz Karczewa, Michał Rudzki, oraz Sołtysi Janowa i Brzezinki
  zapraszają na gminne dożynki, które odbędą się dziś w Janowie.
  Uroczystości rozpoczną się polową Mszą Świętą o godzinie 13.30, po
  której nastąpi część artystyczna. Wyżej wymienieni serdecznie zapraszają do udziału w dożynkach.