17 września 2023r. – OGŁOSZENIA

Idziemy : Dziś specjalny bezpłatny dodatek poświęcony tematom wynikłym w trakcie prac synodu parafialnego, przeprowadzonemu w ubiegłych latach, w którym uczestniczyła też nasza parafia.

Wiara i rozum” Współczesna filozofia, będąc częścią rozgrywki medialno-politycznej, jest też narzędziem wpływania na ludzi. – mówi bp. Jacek Grzybowski.

Jak nie dać się zmanipulować?” Zależnie od tego, co czytamy, oglądamy i czego słuchamy, możemy mieć skrajnie różne informacje i opinie na temat tych samych wydarzeń. Jak odnaleźć się w medialnym zgiełku? Jak czytać i słuchać, by nie poddać się zjawisku „prania mózgu”

 

Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.

 

Mały Gość NiedzielnySpecjalny dodatek – magnes zakładka. A także: kącik humoru, dział z zagadkami oraz portrety ludzi, którzy całe życie poświęcili opiece nad dziećmi szukającymi miłości rodzicielskiej.

 

Niedziela : „Kto kradnie nam dzieci?” Trudno się dziwić, gdy dziecko „letnich” w wierze rodziców odchodzi z Kościoła. Jak jednak zrozumieć fakt, że tak samo dzieje się tam, gdzie rodzice są członkami katolickich ruchów, wspólnot i stowarzyszeń? Co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary?

 

Jest nowy numer kwartalnika Niedzieli –  Noszący tytuł „Bitwa o Pamięć Poprzedni numer cieszył się dużym powodzeniem.

 

Prosimy odbierać książkę „Ulmowie Sprawiedliwi i błogosławieni”

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas