Ogłoszenia parafialne – XXII niedziela zwykła, 03.09.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXII tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w czwartek bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera; w piątek Narodzenia NMP, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Siewnej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. Dobiegają końca prace związane z renowacją posadzki w prezbiterium. W tym tygodniu chcielibyśmy rozpocząć prace związane z wymianą posadzki w zakrystiach i na zapleczu kościoła. Tace kolejnych niedziel będą przeznaczone na ten cel. W tzw. międzyczasie zostało naprawione oprzyrządowanie dzwonów.

4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

5. Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Życzymy dzieciom i młodzieży, aby to był błogosławiony czas zdobywania wiedzy i doświadczenia, a także wzrostu w łasce Bożej. Msza święta niedzielna z myślą o najmłodszych sprawowana jest o godz. 10.30. Za tydzień odbędzie się na tej Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci do udziału w scholi parafialnej, jak również dziewczynki do wstąpienia w szeregi bielanek, chłopców do ministranckiej służby ołtarza.

6. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła z modlitwą o uwolnienie i pomoc w trudnych życiowych sytuacjach.

7. Od soboty 16 września będzie możliwość zamawiania Mszy świętych na rok 2024. Zapraszam do kancelarii od godz. 8.00.