Ogłoszenia parafialne – XX niedziela zwykła, 20.08.2023

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XX tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Piusa X, papieża; we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowej;       w czwartek św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00.
  3. W tym tygodniu w piątek są wolne intencje mszy św. zachęcamy do modlitwy za żyjących o błogosławieństwo i dla zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i zapoznania się ofertą naszego parafialnego sklepiku.
  5. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku. Niech to będzie dobrze przeżyty czas, również w głębszym poznaniu i spotkaniu z Bogiem.